Petrela: Dallime mes rishikimesh

1.002 bytes added ,  2 vjet më parë
Removed redirect to Petrelë
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
Përcjellim te Petrelë
Removed redirect to Petrelë
Etiketa: Hoqi ridrejtimin
Rreshti 1:
{{Fshat në Shqipëri
#RIDREJTO [[Petrelë]]
| Emri = Petrela
| Emri (Rasa dhanore) = Petrelës
| Figura =
| Shteti = Shqipëria
| Rrethi = Rrethi i Tiranës
| Komuna = Komuna Petrelë
| Kodi postar =
| Sipërfaqja =
| Popullsia =
| Regj. i popullsisë =
| Dend. e popullsisë =
| Faqja zyrtare =
<!--- Koordinatat ---->
| Gjerësia = 41.2530556
| Gjatësia = 19.8530556
| Lartësia =
}}
'''Petrela''' është një [[Fshati|fshat]] në [[Komuna Petrelë|komunën Petrelë]] në [[rrethi i Tiranës|rrethin e Tiranës]] të [[Shqipëria|Shqipërisë]].
[[Skeda:Petrelë.jpg|parapamje|Fshati Petrelë dhe kështjella e Petrelës]]
 
<!-- == Gjeografia == -->
<!-- == Historia == -->
<!-- == Demografia == -->
== Shih edhe ==
#RIDREJTO{{Komuna [[Petrelë]]}}
{{SQ-Administrata-Cung}}
 
[[Kategoria:Fshatra në Shqipëri]]
[[Kategoria:Fshatra në Rrethin e Tiranës]]
[[Kategoria:Vendbanime në Shqipëri]]