Dallime mes rishikimeve të "Bismilahi"

No change in size ,  1 vit më parë
v
Ikranjani zhvendosi faqen Besmeleja tek Bismilahi: sipas fjalorit të Tahir Dizdarit
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: parapamje|240px|Një [[Kaligrafia islame|interpretim kaligrafik i Besmelesë]] '''Besmeleja''' (Arabisht: بَسْمَلَة‎, ''basmalah'') është shprehja islame ''bi-smi llāhi r-raḥmāni r-raḥīm'' (بِسْمِ ٱللَّٰهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِيمِ) ), "Në emër të Allahur, Mëshiruesit, Mëshirëbërësit". Besmeleja është një nga shprehjet më të rëndësishme në Islam dhe përdoret nga M...)
 
v (Ikranjani zhvendosi faqen Besmeleja tek Bismilahi: sipas fjalorit të Tahir Dizdarit)