Ndryshimi mes inspektimeve të "American History X"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
|Regjizori=[[Tony Kaye]]
|AutoriRomanit=[[...]]
|Kompozitori=[[Anne Dudley. Albumi :American History X]]
|Kameramani=...
|Prerja=...
|Producenti=[[New Line]]
|Aktori1=[[ Edward Norton ]]
|Aktori2=[[ Edward Furlong ]]
|Aktori3=[[Fairuza Balk]]
|}}
<!-- ... këtu përfundon tabela ... -->
Ngjarjet zhvillohen në Los Angeles dhe rrëfejnë jetën e dy vëllezërve që bëjnë pjesë në një grup naziskinësh. Derek (Edward Norton ) arrestohet dhe dënohet per vrasjen e një zezaku i cili po tentonte t'i vidhte makinën. Për vllanë e vogël David (Edward Furlong ) ai kthehet në një model, por vitet dhe ngjarjet në burg e ndryshojnë shumë Derek. Ky përpiqet ta largoj David nga grupi neonaziksin që ai frekuenton.
 
[[Category:Kinematografia]]
[[Category:Hollywood]]
24.783

edits