Dallime mes rishikimeve të "Marco Verratti"

220 bytes added ,  1 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 0 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 9) #IABot (v2.0.8)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
{{Infobox football biography
| name = Marco Verratti
| image = [[Skeda:Marco Verratti2019-07-17 unveilingSG Dynamo Dresden vs. Paris Saint-Germain by Sandro Halank–505 (cropped).jpg|220px]]
| caption = Verratti duke ulujtur prezantuar ngame PSG
| fullname = Marco Verratti
| birth_date = {{Birth date and age|5|11|1992|df=y}}
| years2 = 2012–
| clubs2 = [[Paris Saint-Germain F.C.|Paris Saint-Germain]]
| caps2 = 119223
| goals2 = 45
| nationalyears1 = 2010–2011
| nationalteam1 = [[Kombëtarja italiane nën-19 e futbollit|Italia U19]]
| nationalyears4 = 2012–
| nationalteam4 = [[Kombëtarja italiane e futbollit|Italia]]
| nationalcaps4 = 1945
| nationalgoals4 = 13
| pcupdate = 21 9korrik janar 20172021
| ntupdate = 3021 Nanorkorrik 20162021
| medaltemplates = {{MedalCountry|{{fb|ITA}}}}
}}
{{MedalSport|[[Futboll]]}}
{{MedalCompetition |[[UEFA Kampionati Evropian i Futbollit]]}}
{{Medal|W|[[UEFA Euro 2020|2020]]|}}}}
 
'''Marco Verratti''' (<small>Italisht</small>: [[Gjuha italiane|[ˈmarko verˈratti]]]; lindur më [[5 nëntor]] [[1992]]) është një [[futbolli]]stë [[italia]]n i cili luan me klubin francez [[Paris Saint-Germain F.C.|Paris Saint-Germain]] në [[Ligue 1]] dhe me [[Kombëtarja italiane e futbollit|kombëtaren italiane]] si [[Mesfushori|mesfushor]].