Dallime mes rishikimeve të "Mauro Icardi"

25 bytes removed ,  2 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8)
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari Advanced mobile edit
{{Infobox football biography
|name = Mauro Icardi
|image = [[Skeda:MauroIcardiZen-Int (3.1).jpg|250px200px]]
|fullname = Mauro Emanuel Icardi Rivero
|birth_date = {{birth date and age|19|02|1993|df=y}}
|height = {{height|m=1.81}}
|position = [[Sulmuesi (futboll)|Sulmues]]
|currentclub = [[Paris Saint-Germain F.C.|Paris Saint-Germain]]<br>(në huazim nga [[F.C. Internazionale Milano|Internazionale]])
|clubnumber = 18
|youthyears1 = 2002–2008
|years3 = 2019–
|clubs3 = → [[Paris Saint-Germain F.C.|Paris Saint-Germain]] (huazim)
|caps3 = 020
| goals3 = 012
| years4 = 2020–
|nationalyears1 = 2012–
| clubs4 = [[Paris Saint-Germain F.C.|Paris Saint-Germain]]
| caps4 = 20
| goals4 = 7
|nationalyears1 = 2012–2012–13
|nationalteam1 = [[Kombëtarja argjentinase nën-20 e futbollit|Argjentina U20]]
|nationalcaps1 = 5
|ntupdate = 20 nëntor 2018
}}
'''Mauro Emanuel Icardi Rivero''' (lindur më [[19 shkurt]] [[1993]]) është një [[futbolli]]st profesionist [[argjentina]]s i cili luan si [[Sulmuesi (futboll)|sulmues]] për klubin francez [[Paris Saint-Germain F.C.|Paris Saint-Germain]], në huazim nga [[F.C. Internazionale Milano|Internazionale]], dhe [[Kombëtarja argjentinase e futbollit|kombëtaren argjentinase]].
 
==Karriera me klube==