Dallime mes rishikimeve të "Kuito"

7 bytes added ,  5 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
|Provinca = [[Provinca Pichincha|Pichincha]]
|Kantoni = [[Kantoni Quito|Kuito]]
|Kryetari = JorgeSantiago YundaGuarderas
 
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 372.39
|Popullsia = <small>(20192020)</small> 12.978011.376388
|Dendësia = 7.200