Dallime mes rishikimeve të "Wikipedia:Faqja kryesore/Artikulli i javës/2021/30"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{Infobox Zonë e mbrojtur | emri = Parku i Gërmisë | figura = Vjeshta ne prishtine.jpg | madhësiafigurës = 280px }} '''Parku i Gërmisë''' është një park që ndodhet në Prishtinë, Kosovë. Ka një sipërfaqe prej 1126 ha. Ky park është një zonë e mbrojtur e natyrës, i shpallur nga viti 1987. Shtrihet në verilindje të kryeqendrës së Kosovës (Prishtinë) dhe përfshin një sipërfaqe pr...)
 
 
[[Skeda:Vjeshta ne prishtine.jpg|parapamje|Parku i Gërmisë]]
{{Infobox Zonë e mbrojtur
| emri = Parku i Gërmisë
| figura = Vjeshta ne prishtine.jpg
| madhësiafigurës = 280px
}}
'''Parku i Gërmisë''' është një park që ndodhet në [[Prishtinë]], [[Kosovë]]. Ka një sipërfaqe prej 1126 ha. Ky park është një zonë e mbrojtur e natyrës, i shpallur nga viti 1987.
Shtrihet në verilindje të kryeqendrës së [[Kosovës]] ([[Prishtinë]]) dhe përfshin një sipërfaqe prej 62 km2.