Dallime mes rishikimeve të "Shkelzen Jetishi"

25 bytes removed ,  2 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][pending revision]
No edit summary
'''Shkelzen Jetishi''' Xeni (Shkelzen Jetishi) u lind me [[1]] [[Mars]] [[1964]] [[Gjakovë]] është një këngëtar i njohur nga Gjakova.
 
== Biografia ==
Xeni është i lindur në qytetin e këngës së pastër shqipe, Gjakovë. Ka filluar të këndojë që në fëmijëri, nga ku dhe ka realizuar një numër të madh këngësh, bashkëpunimesh e albumesh, që të gjitha këto të vlerësuara si është më e mira nga publiku. Xeni është i martuar dhe ka një djalë, e ai është këngëtari i njohur Korab Jetishi, i cili si duket po ndjek hapat e të atit. Xeni shquhet si një ndër këngëtarët më të mirë për interpretim live, I cili zakonisht këndon nëpër ahengje të ndryshme familjare. Në vitin 2009, Xeni shpërblehet me çmimin "Best Popullore Albumi" në Zhurma Show Awards për albumin "Si babë e bir", në duet me djalin e tij, Korab Jetishin. Xenin sëfundi e shohmi më tepër në bashkëpunim me Zenel Dolin dhe orkestrin e Vllaznim Buxhovit, të cilët ngado që shkojnë krijojnë një atmosferë që askush s'mund ta zëvendësojë. <ref>{{cito uebin|last1=Jetishi|first1=Shkelzen|title=Biografia|url=https://www.teksteshqip.com/xeni-shkelzen-jetishi/biografia|website=Teksteshqip|language=sq}}</ref>
 
== Albume ==
Anonymous user