Dallime mes rishikimeve të "Liri Belishova"

1 byte removed ,  5 muaj më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
[[SkedaFile:Liri Belishova.JPGjpg|thumb|300px200px]]
 
'''Liri Belishova''' ([[Belishovë]], 14 tetor 1926 - 23 prill 2018<ref name="Shqiptarja">{{cito lajm|last1=Redaksia|title=Ndërron jetë Liri Belishova, ish anëtare e Byrosë Politike|url=http://shqiptarja.com/lajm/nderron-jete-liri-belishova-ish-anetare-e-byrose-politike?r=kh2|accessdate=23 April 2018|agency=Shqiptarja|date=23 prill 2018|first=|work=}}</ref>) ka qenë anëtare e Byrosë Politike dhe e Komitetit Qendror të PPSH-së ka qenë një nga drejtueset kryesore të Partisë Komuniste që nga vitet e para të krijimit të saj.