Dallime mes rishikimeve të "Komedia"

3 bytes removed ,  10 muaj më parë
v
Rregullim i gabimeve me referimet
v (U kthye versioni 1944519 i bërë nga 31.22.56.159 (diskutimet): rv-v)
Etiketa: Undo
v (Rregullim i gabimeve me referimet)
Etiketa: përpunim burimi 2017
Në kuptimin modern, '''komedia''' (nga greqishtja: κωμῳδία, kōmōidía) eshte një gjini letrare që ka për qëllim të jetë me humor ose zbavitës duke nxitur të qeshura, veçanërisht në teatër, televizion, film, dhe stand-up komedi. <ref name="S,2014">{{cite book|author=Hengen S,.|title=Performing Gender and Comedy: Theories, Texts and Contexts|url=https://books.google.com/books?id=XFJ-AgAAQBAJ&pg=PA4|date=2 January 2014|publisher=Taylor & Francis|isbn=978-1-134-38565-2|pages=4–4}}</ref>
 
==Burimet==