Dallime mes rishikimeve të "Lumi i Gjadrit"

90 bytes added ,  4 muaj më parë
+foto #WPWPSQ #WPWP
(Faqe e re: Lumi i Gjadrit është degë e majtë e Drinit, që shtrihet në perëndim të rrethit të Pukës e në verilindje të rrethit të Lezhës. Ka gjatësi 40.5 km, sipërfaqe 199 km2 dhe...)
 
(+foto #WPWPSQ #WPWP)
 
[[Skeda:Gjadër valley (WPWTR16).JPG|parapamje|Lugina e Gjadrit afër Mnenës së Madhe]]
Lumi i Gjadrit është degë e majtë e Drinit, që shtrihet në perëndim të rrethit të Pukës e në verilindje të rrethit të Lezhës.
Ka gjatësi 40.5 km, sipërfaqe 199 km2 dhe lartësi mesatare 422 m. Fillon nga shpatet veriperëndimore të Bjeshkëve të Tërbunit.