Dallime mes rishikimeve të "UEFA"

8 bytes removed ,  11 muaj më parë
v
Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
(→‎UEFA: Korrigjim gabim shtypi)
Etiketat: Manual revert Redaktim nga celulari Redaktim nga aplikacioni për celular Ndryshim nga aplikacioni Android
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
| region_served = [[Evropa]]
| membership = 55 shoqatat anëtare
| languages = English<br>French<br>German<br>(other main but not official: Italian, Portuguese, Russian, Spanish) <ref>{{cite web |url=https://helpcenter.uefa.com/hc/en-gb/articles/115005998469-How-do-I-switch-to-another-language-version-of-UEFA-com- |title=How to switch to another language of UEFA.com – Inside UEFA – UEFA.com |first= |last=uefa.com |website=UEFA.com |accessdate=7 July 2018 |archive-date=9 korrik 2019 |archive-url=https://web.archive.org/web/20190709234504/https://helpcenter.uefa.com/hc/en-gb/articles/115005998469-How-do-I-switch-to-another-language-version-of-UEFA-com- |url-status=dead }}</ref>
| leader_title =Presidenti
| leader_name = [[Aleksander Čeferin]]<ref>{{cite news |url=http://www.uefa.org/about-uefa/organisation/congress/news/newsid=2403250.html |title=Čeferin elected as UEFA President |language=en|publisher=UEFA |accessdate=14 September 2016}}</ref>