Dallime mes rishikimeve të "Gjergj Topia"

5 bytes removed ,  1 vit më parë
v
Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
'''Gjergj Topia''' (? - 26 tetor 1392) ka qenë një fisnik [[Shqiptarët#Etimologjia|arbër]] nga familja e [[Topiajt|Topiajve]]. Pasoi të atin, [[Karl Topia|Karl Topinë]] si zot i [[Principata e Topiajve|Durrësit]] prej 1388 deri më 1392, të cilin ia dha pak para vdekjes së vet [[Republika e Venedikut|Republikës së Venedikut]].<ref name=":0">{{Cite journal|last=Bartl|first=Peter|date=1981|title=Thopia, Karl|url=https://www.biolex.ios-regensburg.de/BioLexViewview.php?ID=1777|journal=Biographisches Lexikon zur Geschichte Südosteuropas|volume=4|pages=311-312|via=}}</ref>
 
== Biografia ==