Dallime mes rishikimeve të "Isak Beu"

10 bytes removed ,  4 muaj më parë
v
Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
v
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
[[Skeda:Turbeto na Gazi Ishak Beg (20).JPG|parapamje|[[Tyrbja]] e Isak Beut]]
'''Isak Beu''' ka qenë ushtarak dhe komandant [[Perandoria Osmane|osman]], [[Sanxhaku i Shkupit|sanxhakbej i Shkupit]] nga 1415 deri më 1439.<ref name="Fine1994">{{cite book|last=Fine|first=John Van Antwerp|title=The Late Medieval Balkans: A Critical Survey from the Late Twelfth Century to the Ottoman Conquest|url=https://books.google.com/books?id=LvVbRrH1QBgC&pg=PA468|publisher=University of Michigan Press|isbn=9780472082605|year=1994|location=|pages=468}}</ref>
 
== Referencat ==