Dallime mes rishikimeve të "Ilir Bezhani"

15 bytes added ,  4 muaj më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Etiketat: Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
{{pa referenca}}
'''Ilir Bezhani''' është një aktor dhe regjisor [[shqiptar]]. Lindi në [[Tiranë]] në 11 korrik të vitin [[1952]].
Ai ka qene edhe dramaturg, aktor dhe regjisor në Teatrin Kombëtar të Tiranës, ai ka marrë çmime të shumta në Shqipëri, si dhe në festivalin e Triestes. Ai ka marrë pjesë në ngjarje të shumta kulturore ndërkombëtare, duke përfshirë Balkanisation générale në Paris në 2002. Tekstet e tij janë prezantuar në më shumë se pesëmbëdhjetë vende evropiane, si dhe në Paris dhe në Festivalin e Frankofonive të Limousin.
 
==Ka interpretuar==
 
Anonymous user