Dallime mes rishikimeve të "Lumi Pärnu"

187 bytes added ,  9 muaj më parë
Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.1
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.1)
 
[[Skeda:Pärnu jõgi.jpg|thumb]]
'''Lumi Pärnu''' është një ndër lumenjtë më të gjatë të [[Estonia|Estonisë]] dhe lumi më i madh në [[Estoni]]në jugperëndimore. Buron në Estoninë qendrore dhe kalon në qytetin [[Pärnu]], ku dhe derdhet në Gjirin e Pärnut. Gjatësia e tij është 144 km, dhe ka një pellg ujëmbledhës prej 6920 km² dhe ka prurje prej 64.4 m³/s<ref name="characteristics">{{cite web|url=http://www.maves.ee/Projektid/1999/Parnu%20joe%20valgala%20veekasutuskava%20projekt.pdf|title=Pärnu River Basin Management Plan|publisher=AS Maves http://www.maves.ee|accessdate=2009-11-09|archive-date=27 dhjetor 2012|archive-url=https://www.webcitation.org/6DDxqHRDR?url=http://www.maves.ee/Projektid/1999/Parnu%20joe%20valgala%20veekasutuskava%20projekt.pdf|url-status=dead}}</ref>
 
== Referime ==