Dallime mes rishikimeve të "Hokaido"

6 bytes removed ,  2 muaj më parë
v
Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
v (Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2))
 
Turizmi është një industri e rëndësishme, sidomos gjatë verës së ftohtë. Gjatë dimërit skitë dhe sporte të tjera dimërore sjellin turistë të tjerë. Turistët e huaj janë gjithnjë e në rritje<ref name="Japan Times">{{cite news|url=http://search.japantimes.co.jp/cgi-bin/nb20080708a1.html|title=Boom time for Hokkaido ski resort area|last=Takahara|first=Kanako|date=July 8, 2008|work=The Japan Times|publisher=The Japan Times Ltd.|accessdate=2008-09-27|archiveurl=https://archive.today/20121219092041/http://www.japantimes.co.jp/text/nb20080708a1.html|archivedate=19 dhjetor 2012|url-status=dead}}</ref>
Fabrika e birrës Abashiri në Hokkaido ka zhvilluar, një përzierje të birrës dhe qumështit (Bilk), në përgjigje të rënies së konsumit të qumështit.<ref name=bilk>{{cite web|url=http://www.japanprobe.com/?p=1059|title=Milk + Beer = Bilk|work=Japan Probe|accessdate=2009-08-25|last=|archive-date=10 korrik 2009|archive-url=http://arquivo.pt/wayback/20090710135111/http://www.japanprobe.com/?p=1059|url-status=dead}}</ref>
== Referime ==