Dallime mes rishikimeve të "Erich Kästner"

3 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
'''Erich Kästner''' ([[ sq.]] Erih Kestner) u lind më [[23 shkurt]] 1899 në [[Dresden]] dhe vdiq më [[29 korrik]] 1974 në [[MunihMünchen]] ([[Gjermani]]). Ishte shkrimtar, skenarist dhe kabaretist gjerman. Ai ishte i njohur për stilin e të shkruarit me humor, për poezit e tij bashkëkohore si dhe për një numër të madh të librave për fëmijë.
 
== Biografia ==
901

edits