Dallime mes rishikimeve të "Karli I Anzhu"

1 byte removed ,  11 muaj më parë
v
Rregullova gabime me sintaksën e kodit
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (GrepfrutAroma zhvendosi faqen Karli I i Napolit tek Karli I Anzhu)
v (Rregullova gabime me sintaksën e kodit)
[[Skeda:Palazzo Reale di Napoli - Carlo I d'Angiò.jpg|thumb|280px||Karli I Anzhu]]
'''Karli I Anzhu''' (1226/1227 - 7 janar 1285) ishte anëtar i dinastisë Kapetjane dhe themelues i derës së dytë të Anzhuve.