Dallime mes rishikimeve të "Ejaleti i Janinës"

1.422 bytes added ,  6 muaj më parë
Faqe e re: parapamje|240px|Harta e Ejaletit të Janinës në vitet 1850 '''Ejaleti i Janinës''' (Turqishtja osmane: ایالت یانیه ''Eyālet-i Yānyâ'') ishte një njësi territoriale administrative e Perandorisë Osmane e vendosur në territorin e Shqipërisë së sotme jugore, Greqisë qendrore dhe veriore. Janina ishte qendra e saj administrative. Në periudhën...
(Faqe e re: parapamje|240px|Harta e Ejaletit të Janinës në vitet 1850 '''Ejaleti i Janinës''' (Turqishtja osmane: ایالت یانیه ''Eyālet-i Yānyâ'') ishte një njësi territoriale administrative e Perandorisë Osmane e vendosur në territorin e Shqipërisë së sotme jugore, Greqisë qendrore dhe veriore. Janina ishte qendra e saj administrative. Në periudhën...)
(Pa ndryshime)