Dallime mes rishikimeve të "Julius Konstantini"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox person", zëvendësova: | arsimimi → | education, | data e vdekjes → | death_date, | datëlindja → | birth_date, | emër tjetër → | other_names, | emri → | name, duke përdorur AWB
(→‎top: përmirësime teknike, zëvendësova: Shtator → shtator duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox person", zëvendësova: | arsimimi → | education, | data e vdekjes → | death_date, | datëlindja → | birth_date, | emër tjetër → | other_names, | emri → | name, duke përdorur AWB)
 
{{Infobox person
| emriname = Julius Konstantini
| emër tjetërother_names =
| fotoimage =
| përshkrimicaption =
| datëlindjabirth_date =
| vendlindjabirth_place =
| data e vdekjesdeath_date = 337
| vendvdekjadeath_place =
| qyteti ku jeton =
| kombësianationality = [[Ilir]]
| nënshtetësiacitizenship =
| arsimimieducation =
| shkollaalma mater =
| profesionioccupation = Politikanë
| notable_works =
| vepra të njohura =
| i njohurknown_for =
| e njohurknown_for =
| vitet aktivyears_active =
| kompania =
| organizataorganization =
| titullititle =
| posti politik =
| paraardhësipredecessor =
| pasardhësisuccessor =
| partiaparty =
| statusi civil =
| bashkëshortjaspouse =
| bashkëshorti =
| fëmijëchildren = Juliani
| prindërparents = [[Konstantius Chlorus]]<br>Theodora
| çmimeawards =
}}
'''Julius Konstantini''' (?-shtator 337), Ai ishtë ne politikanë në Perandoria Romake dhë një anëtar i dinastisë Konstantiniane. Dhe ishtë biri e [[Konstantius Chlorus]] e babai i Julianit