Dallime mes rishikimeve të "Koichi Yamadera"

6 bytes removed ,  1 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox aktor", zëvendësova: | emri → | name (2), | foto → | image, | webfaqja → | website, | vendlindja → | birth_place, | vendvdekja → | death_place, Infobox aktor → duke përdorur AWB
(Shpëtim i burimeve 1 dhe etiketim 0 si të vdekura.) #IABot (v2.0)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox aktor", zëvendësova: | emri → | name (2), | foto → | image, | webfaqja → | website, | vendlindja → | birth_place, | vendvdekja → | death_place, Infobox aktor → duke përdorur AWB)
{{Infobox aktorperson
| emriname = Koichi Yamadera <br /> 山寺 宏一
| fotoimage =
| titullititle =
| emriname i vërtetë =
| ditëlindjabirth_date = [[17 qershor]], [[1961]]
| vendlindjabirth_place = [[Miyagi]]
| ditëvdekjadeath_date =
| vendvdekjadeath_place =
| role të shquar = [[Cowboy Bebop]], [[Ranma ½]]
| rroga =
| gjatësiaheight =
| pseudonimi =
| nacionalitetinationality = Japoni
| webfaqjawebsite =
}}
'''Koichi Yamadera''' (山寺 宏一 Yamadera Kōichi) ka lindur me [[17 qershor]] [[1961]] në Miyagi, [[Japoni]]. Është një aktor dhe dublues japonez ([[seiyū]]).