Dallime mes rishikimeve të "Vladimir Zemljanikin"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox aktor", zëvendësova: | emri → | name (2), | vendlindja → | birth_place, | vendvdekja → | death_place, Infobox aktor → Infobox person, | nacionaliteti → | nationa duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (Merlernenparkän zhvendosi faqen Vladimir Zemlyanikin tek Vladimir Zemljanikin)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox aktor", zëvendësova: | emri → | name (2), | vendlindja → | birth_place, | vendvdekja → | death_place, Infobox aktor → Infobox person, | nacionaliteti → | nationa duke përdorur AWB)
{{Infobox aktorperson
| emriname = Vladimir Zemlyanikin
| emriname i vërtetë = Vladimir Mikhailovich Zemlyanikin
| ditëlindjabirth_date = 27 tetor 1933
| vendlindjabirth_place = [[Moska|Moskë]], [[Rusia|Rusi]]
| ditëvdekjadeath_date = 27 tetor 2016
| vendvdekjadeath_place = [[Moska|Moskë]], [[Rusia|Rusi]]
| nacionalitetinationality = Rusë
}}
'''Vladimir Mikhailovich Zemlyanikin''' ([[Gjuha ruse|Rusisht]]: '''Владимир Михайлович Земляникин'''; 27 tetor 1933 – 27 tetor 2016) ishte aktorë i filmit dhe teatrit.