Dallime mes rishikimeve të "Kuito"

31 bytes added ,  3 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet (Ekuadori)
|Qyteti = Kuito
|Emri name spanjisht = Quito
|Nofka nicknames = <small>Luz de América (Drita e Amerikës)
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag = Flag of Quito.svg
|Flamuri_artikulli flag_link = Flamuri i Kuitos
|Stema_figura image_seal = Coat of Arms of Quito.svg
|Stema_artikulli flag_seal = Emblema e Kuitos
|Pamje image_skyline = Quito montage.png
 
<!--Administrimi territorial-->
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 372.39
|Popullsia population_total = <small>(2020)</small> 2.011.388
|Dendësia = 7.200
 
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 2.850
|Vendasit population_demonym =
|Themelimi established_date = 6 dhjetor 1534
|Kodi Postalpostal_code = EC1701
|Prefiksi = (0)2
|Targa e automjeteveregistration_plate =
|Aeroporti =
|Faqja Zyrtare = [http://www.quito.gob.ec www.quito.gob.ec]