Dallime mes rishikimeve të "San Francisko"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[pending revision][pending revision]
No edit summary
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet
|Qyteti = San Francisko
|Emri name në gjuhën vendase = San Francisco
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Pamje image_skyline = SF California Street USA.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pamje nga San Francisco.
|Flamuri_figura image_flag = Flag of San Francisco.svg
|Flamuri_artikulli flag_link = Flamuri i San Franciscos
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size =
 
<!--Administrimi-->
<!--Statistika dhe Transporti -->
|Lartësia = 16
|Themelimi established_date = [[30 qershor]] [[1776]]
|Vendasit population_demonym =
|Sipërfaqja = 121.4
|Zona Kohore = [[UTC-8]]
|Ora Verore = [[UTC-7]]
|Kodi Postalpostal_code =
|Prefiksi = 415
|Aeroporti =
 
<!-- Demografia-->
|Popullsia population_total = <small>(2017)</small> 884'363
|Dendësia = 7'300
 
|harta_gjerësi map_size = 280
|harta = SHBA
|përshkrimi_harta map_caption = Vendndodhja e San Franciskos në SHBA
|harta2 = Kaliforni
|përshkrimi_harta2 map_caption2 = Vendndodhja e San Franciskos në Kaliforni
|CoordAddon = type:city_region:US-DC
| gjer_g=37 | gjer_m=47 | gjer_s=0 | gjer_dr =N
| gjat_g=122 | gjat_m=25 | gjat_s=0 | gjat_dr =W
|WebFaqja website = [http://www.sfgov.org/ www.sfgov.org]
}}