Dallime mes rishikimeve të "Korsika"

12 bytes added ,  9 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.1)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Rajon në Francë
|Rajoni = Korsika
|Emri name në gjuhën vendase = Corse (frëngjisht)<br /> Corsica (korsikisht)
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag = Flag of Corsica.svg
|Flamuri_artikulli flag_link = Flamuri i Korsikës
|Stema_figura image_seal = Coat of Arms of Corsica.svg
|Stema_artikulli flag_seal = Emblema e Korsikës
|Stema_gjerësia seal_size = 80px
|Pamje image_skyline =
<!--Administrimi territorial-->
|Prefektura = [[Ajaçio]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 8 680
|Popullsia population_total = 322 120
|Dendësia = 37
|PBB = 8.17 bilion
|Harta =
<!-- Të dhëna-->
|Vendasit population_demonym =
|Kryetari i Bashkisë = Paul Giacobbi
|Partia udhëheqëse =