Dallime mes rishikimeve të "Prepoli"

6 bytes added ,  2 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
Etiketat: Përpunim pamor Redaktim nga celulari Redaktim në versionin web nga celulari
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet
|Qyteti = Prijepole
|Emri name në gjuhën vendase = Prijepolje Пријепоље
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Nofka nicknames = Sanxhak
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal = Grb-Prijepolje.jpg
|Stema_artikulli flag_seal = Emblema e Priepoljes
|Stema_gjerësia seal_size = 90x
|Pamje image_skyline = Prijepolje Panorama.JPG
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pamje nga Prijepolja
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Serbia
|Sipërfaqja Tokë =
|Sipërfaqja Ujë =
|Popullsia population_total = 13,330
|Dendësia =
|Zona urbane =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia =557m
|Vendasit population_demonym = Serbet , Boshnjaket dhe Malazezet
|gjuha zyrtare =Serbisht dhe bosnjakisht
|Themelimi established_date = 1332
|Zona Kohore = [[ZKEQ]] ([[UTC+1]])
|Ora Verore = [[Ora Verore e Evropës Qendrore|OVEQ]] ([[UTC+2]])
|Kodi Postalpostal_code = 31300
|Prefiksi = 033
|Targa e automjeteveregistration_plate = PP
|Kryetari i Komunës = Vladimir Babić
|Asambleja rajonale =
|Partia udhëheqëse = SNS
|WebFaqja website = http://www.opstinaprijepolje.rs/Opstina-Prijepolje-Pocetna__lat
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size = 200
|harta = Serbia
|gjerësia = 43.369833