Dallime mes rishikimeve të "Spixana"

8 bytes added ,  2 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
Etiketa: përpunim burimi 2017
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
|Komuna = Spixanë
|Gjuha vendase = [[Gjuha Italiane|Italisht]]
|Emri name Italisht = Spezzano Albanese
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal = 100px
|Pamje image_skyline = Piazza del mercato (Spezzano Albanese).jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Sheshi i tregut në Spixanë
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = [[Italia]]
 
<!--Statistika dhe Transporti -->
|Vendasit population_demonym = Spixanjotë
|Sipërfaqja = 33,33
|Kodi Postalpostal_code = 87019
|Prefiksi = 0981
|Faqja Zyrtare = [http://www.comune.spezzano-albanese.cs.it/ www.comune.spezzano-albanese.cs.it]
 
<!--Demografia -->
|Popullsia population_total = (2010) 3 693
|Dendësia = 64,79
 
|Dita e shenjtit = E martë, pas ditës së Pashkës
 
|Harta_foto image_map = Italy location map.svg
|gjer_g = 39
|gjer_m = 40