Dallime mes rishikimeve të "Bristol"

40 bytes added ,  1 vit më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referime: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet (Britania e Madhe)
|Qyteti = Bristol
|Emri name në gjuhën vendase = Bristol
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes = <small>''Virtute et Industria (Virtyt dhe Industri)''</small>
|Flamuri_foto =
|Flamuri_artikull =
|Emblema_foto =
|Emblema_artikull =
|Pamje image_skyline = Bristol landmarks collage.png
|Përshkrimi i pamjesimage_caption =
 
<!--Administrimi territorial-->
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia population_total = 432.500
|Dendësia = 3.892
|Zona urbane =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 11
|Vendasit population_demonym =
|Themelimi established_date = 1155
|Ora Verore = UTC+1
|Kodi Postar = BS