Dallime mes rishikimeve të "Springfield"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
(rregullim i sintaksës)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
|Qyteti = Springfilld
|Gjuha vendase = Anglisht
|Emri name në gjuhën vendase = Springfield
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes = {{{Moto|}}}
|Pamje image_skyline = Downtown Springfield.JPG
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pamje nga Springfilld
|Flamuri_figura image_flag = Flag of Springfield, Illinois.svg
|Flamuri_artikulli flag_link = Flamuri i Springfilldit
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size =
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = SHBA
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 156
|Popullsia population_total = 116.482
|Dendësia = 797
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 182
|Vendasit population_demonym =
|Themelimi established_date = 10 prill 1821
|Zona Kohore = [[UTC-6]]
|Ora Verore = [[UTC-5]]
|Kodi Postalpostal_code = 62701
|Prefiksi = 217
|Aeroporti = Abraham Lincoln Capital Airport
|Kryetari i Bashkisë = J. Michael Houston
|Asambleja rajonale =
|WebFaqja website = [http://www.springfield.il.us/ www.springfield.il.us]
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size = 280
|harta = SHBA
|CoordAddon = type:city_region:US-DC