Dallime mes rishikimeve të "Izmiri"

16 bytes added ,  3 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet
|Qyteti = Izmiri
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Pamje image_skyline = Izmir-new-montage.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Kolazh me pamje nga Izmiri
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Turqia
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 11.891
|Popullsia population_total = 4.394.694
|Popullsia_viti population_total_viti = 2020
|Dendësia = 369,5
<!-- Të dhëna-->
|Zona Kohore = [[UTC+03:00|UTC+3]] ([[Zona Kohore në Turqi|TRT]])
|Ora Verore =
|Kodi Postalpostal_code = 35XXX
|Prefiksi = 232
|Targa e automjeteveregistration_plate = 35
<!--Harta-->
|harta = Turqia