Dallime mes rishikimeve të "Auvernia"

2 bytes removed ,  8 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
No edit summary
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Rajon në Francë
|Rajoni = Auvernia
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size = 90px
<!--Administrimi territorial-->
|Prefektura = [[Clermont-Ferrand]]
|Partia udhëheqëse = [[Partia socialiste (Francë)|PS]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Vendasit population_demonym =
|Sipërfaqja = 26 013
|Popullsia population_total = 1 350 682
|Dendësia = 52
|PBB = 33.8 bilion