Dallime mes rishikimeve të "Provinca e Modenës"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Provincë (Italia)
|Provinca = Provinca e Modenës
|Emri name Italisht = Provincia di Modena
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size =
|Pamje image_skyline = Comune modena wide.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pallati Komunal i Modenës
 
<!--Administrimi territorial-->
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 2.688
|Popullsia population_total = <small> (2014) </small> 702.113
|Dendësia = 261,2
 
<!-- Të dhëna-->
|Kodi Postalpostal_code = 41121-41126 (Modena), 41010-41059 (Provinca)
|Prefiksi = 059, 0535, 0536
|Faqja Zyrtare = [http://www.provincia.modena.it/ www.provincia.modena.it]
 
<!--Harta-->
|Harta_foto image_map = Map Province of Modena.svg
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size =
}}