Dallime mes rishikimeve të "Provinca e Rexhio Emilias"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Faqe e re: {{Provincë (Italia) |Provinca = Provinca e Rexhio Emilias |Emri Italisht = Provincia di Reggio nell'Emilia |Nofka = |Moto...)
 
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Provincë (Italia)
|Provinca = Provinca e Rexhio Emilias
|Emri name Italisht = Provincia di Reggio nell'Emilia
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag =
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal =
|Stema_artikulli flag_seal =
|Stema_gjerësia seal_size =
|Pamje image_skyline = Palazzo ducale reggio emilia 1.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pallati Dukal
 
<!--Administrimi territorial-->
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 2.291,26
|Popullsia population_total = <small> (2014) </small> 533.549
|Dendësia = 232,86
 
<!-- Të dhëna-->
|Kodi Postalpostal_code = 42121-42124 Rexhio Emilia, 42010-42049 Provinca
|Prefiksi = 0522, 0536
|Faqja Zyrtare = [http://www.provincia.re.it/ www.provincia.re.it]
 
<!--Harta-->
|Harta_foto image_map = Map Province of Reggio Emilia.svg
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size =
}}
[[Figura:Reggioemila mappa.png|thumb|270px|Provinca e Rexhio Emilias]]