Dallime mes rishikimeve të "Kannonkoski"

4 bytes removed ,  11 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.1)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet
|Qyteti = Kannonkoski
|Emri name në gjuhën vendase = {{lang|fi|Kannonkosken kunta}}
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Komunë
|Pamje image_skyline = Savusauna.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = [[Finnish sauna|Smoke sauna]] in Kannonkoski
|Stema_figura image_seal = Kannonkoski.vaakuna.svg
|Stema_artikulli flag_seal = <!-- Stema e EMRI I QYTETIT -->
|Stema_gjerësia seal_size =
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Finlanda
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 549.62 <ref name="total_area">{{Cite web |url= http://www.maanmittauslaitos.fi/sites/default/files/pinta-alat_2011_kunnannimenmukaan.xls |title= Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011 |accessdate= 9 mars 2011 |publisher= Land Survey of Finland |format= PDF |language=fi, se}}</ref>
|Popullsia population_total = 1,469 <ref name="population_count">{{Cite web|url=http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0|title=VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015|publisher=Population Register Center of Finland|language=fi, se|accessdate=17 korrik 2015|archiveurl=https://web.archive.org/web/20160303190330/http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0|archivedate=3 mars 2016|url-status=dead|access-date=8 janar 2016|archive-date=11 korrik 2015|archive-url=https://archive.is/20150711162840/http://vrk.fi/default.aspx?docid=8843&site=3&id=0}}</ref>
|Dendësia = 3.3
|Lartësia =
|Themelimi established_date = 1934
|Zona Kohore = [[UTC+2]]
|Ora Verore = [[UTC+3]]
|Kodi Postalpostal_code =
|Prefiksi =
|Targa e automjeteveregistration_plate =
|Kryetari i Komunës = Maarit Autio
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta map_caption = Vendndodhja e Kannonkoski në [[Finlanda|Finlandë]]
|harta_gjerësi map_size = 240
|harta = Finlanda
<!--Koordinatat Mënyra #1-->
| gjer_g=62 | gjer_m=58.5 | gjer_s= | gjer_dr =N
| gjat_g=25 | gjat_m=16 | gjat_s= | gjat_dr =E
|WebFaqja website = [http://www.kannonkoski.fi/ www.kannonkoski.fi]}}
 
'''Kannonkoski''' ({{lang-fi|Kannonkosken kunta}}), është një [[Komunat e Finlandës|komunë]] në [[Finlanda|Finlandë]]. Është e vendosur në provincën [[Finlanda Perëndimore]], dhe është pjesë e rajonit [[Finlanda Qendrore]].