Komuniteti i Valencias: Dallime mes rishikimesh

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v Smallem: Përmirësime teknike dhe rregullime të gabimeve me referimet: (-(\{\{\s*cit[aeio][^\}]*)\|[^=]+=\s*([\|\}]) +\1\2)
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
Rreshti 1:
{{Infobox vendbanimsettlement
|Emri name = Komuniteti i Valencias
|Emri name në gjuhën vendase = {{unbulleted list|item_style=font-size:88%;| {{lang-va|Comunitat Valenciana}}<br>{{lang-es|Comunidad Valenciana}}}}
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = [[Komunitetet autonome të Spanjës|Komunitet autonom]]
|Flamuri_figura image_flag = Flag of the Valencian Community (2x3).svg
|Flamuri_artikulli flag_link = Flamuri
|Stema_figura image_seal = Escudo de la Comunidad Valenciana.svg
|Stema_artikulli flag_seal = Stema
|Shteti = Spanja
| SeksioniA-majtas1 = Kryeqyteti
| SeksioniA-djathtas1 = [[Valencia]]
|Sipërfaqja = 23255
|Popullsia population_total = 5111706
|Popullsia_viti population_total_viti = 2009
|Dendësia =
|Vendasit population_demonym = {{nowrap|[[Valencian people|Valencian]] <br>''valencià'', ''-ana''' ([[Valencian|va]])}} <br>{{nowrap|''valenciano'', ''-na''' ([[Spanish language|es]])}}
|Kodi Postalpostal_code = VC
|Kryetari i Komunës = [[Alberto Fabra|Alberto Fabra Part]]
|Partia udhëheqëse = [[People's Party (Spain)|PP]]
|Prefiksi = +34 96
|WebFaqja website = [http://www.gva.es/ Generalitat Valenciana]
|Harta_foto image_map = Location of Valencia.png
|Harta_foto_shënimi image_map_shënimi = Location of the Valencian Community
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size =
|harta =
<!--Koordinatat Mënyra #1-->