Dallime mes rishikimeve të "Kuvajti (Qytet)"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet
|Qyteti = Kuvajti
|Emri name në gjuhën vendase = مدينة الكويت <br> Madinat Al Kuwayt
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Pamje image_skyline = Kuwait Stock Exchange.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Pamje nga Kuvajti (Qytet)
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Kuvajti
<!-- Statistika dhe transporti -->
|Sipërfaqja = 806
|Popullsia population_total = 3,925,000
|Zona metropolitane = 4,100,000
<!-- Të dhëna-->
|Themelimi established_date = 1613
|Zona Kohore = AST ([[Coordinated Universal Time|UTC+3]])
|Ora Verore =