Dallime mes rishikimeve të "Icod de los Vinos"

→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (wikidata interwiki)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet (Spanja)
|Qyteti = Icod de los Vinos
|Emri name Spanjisht =
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = [[Komunat e Spanjës|Komunë]]
|Pamje image_skyline = Dracaena draco.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Drago Milenario
|Flamuri_foto =
|Emblema_foto = Icod de los Vinos Escudo.jpg
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 95.9
|Popullsia population_total = 23092 [http://www2.gobiernodecanarias.org/istac/estadisticas/E30260A_1/php/pob_001.php?anyo=2013&territorio=38022 Instituto Canario de Estadística]
|Dendësia =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 235
|Vendasit population_demonym =
|Kodi Postar = 38430
|Prefiksi = [[+34]] (Spain) + 922 (Tenerife)
|Themelimi established_date =
|Partia =
|Kryetari = Juan José Dorta
|Faqja Zyrtare = {{URL|[http://www.icoddelosvinos.es/ http://www.icoddelosvinos.es]}}
|Harta_foto image_map =
|përshkrimi_harta map_caption =
|CoordAddon =
| gjer_g= | gjer_m= | gjer_s= | gjer_dr = N