Dallime mes rishikimeve të "Manacor"

22 bytes added ,  3 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet (Spanja)
|Qyteti = Manacor
|Emri name Spanjisht =
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = [[Komunat e Spanjës|Komunë]]
|Pamje image_skyline =
|Përshkrimi i pamjesimage_caption =
|Flamuri_foto = Bandera de Manacor (Islas Baleares).svg
|Emblema_foto = Escudo de Manacor (Islas Baleares).svg
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 260.31
|Popullsia population_total = 39434
|Dendësia =
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia = 80
|Vendasit population_demonym = Manacorí
|Kodi Postar = 7500
|Prefiksi =
|Themelimi established_date =
|Partia = [[People's Party (Spain)|PP]]
|Kryetari = Antoni Pastor Cabrer (2007)
|Faqja Zyrtare = {{URL|http://www.manacor.org}}
|Harta_foto image_map =Localització de Manacor.png
|përshkrimi_harta map_caption =
|CoordAddon = type:city
| gjer_g= 39 | gjer_m= 34 | gjer_s= 0 | gjer_dr = N