Dallime mes rishikimeve të "Omaha, Nebraska"

12 bytes added ,  11 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet (SHBA)
|Qyteti = Omaha, Nebraska
|Emri name Anglisht =City of Omaha
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = qytet
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_figura image_flag = City of Omaha flag.jpg
|Flamuri_artikulli flag_link =
|Stema_figura image_seal =City of Omaha NE Seal.jpg
|Stema_artikulli flag_seal =
|Pamje image_skyline = Heartland of America Park, Omaha, Nebraska.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = View of [[Downtown Omaha]] from Heartland of America Park
<!--Administrimi-->
|Shteti Federal = [[Nebraska]]
<!--Statistika dhe Transporti-->
|Lartësia = 332
|Themelimi established_date = 1854
|Sipërfaqja = 338.2
|Sipërfaqja Tokë = 329.16
|Ora Verore = [[Central Time Zone (North America)|CDT]]-5
<!--Demografia-->
|Popullsia population_total = 408958
|Popullsia_viti population_total_viti = 2010
|Zona urbane = 725,008 (US: [[List of United States urban areas|58th]])
|Zona metropolitane = 904,421 (US: [[List of Metropolitan Statistical Areas|60th]])
|Dendësia = 1242.4
<!--Harta-->
|Harta_foto image_map = Douglas County Nebraska Incorporated and Unincorporated areas Omaha Highlighted.svg
|harta_gjerësi map_size = 225px
|Harta_foto_shënimi image_map_shënimi = Vendndodhja në Nebraska
|harta = SHBA
|CoordAddon =
|gjerësia =
|gjatësia =
|WebFaqja website = [http://www.cityofomaha.org/ www.cityofomaha.org]
}}