Dallime mes rishikimeve të "Semej"

1 byte added ,  8 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
|Qyteti = Semey
|Gjuha vendase = [[Gjuha kazake|Kazakishtja]]
|Emri name në gjuhën vendase = '''Семей'''
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type = Qytet
|Stema_figura image_seal = Semey Seal.png
|Stema_artikulli flag_seal = '''Emblema'''
|Pamje image_skyline = Mosque Semey.jpg
|Përshkrimi i pamjesimage_caption = Xhamia në Semey
<!--Administrimi territorial-->
|Shteti = Kazakistani
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja = 210
|Popullsia population_total = 304,531
|Dendësia = 4139
<!-- Të dhëna-->
|Themelimi established_date = 1718
|Zona Kohore = [[UTC+06:00]]
|Kodi Postalpostal_code = 071400
|Prefiksi = (+7) 7222
|Kryetari i Bashkisë = Ermak Salimov
|WebFaqja website = [http://akimsemey.gov.kz/ www.akimsemey.gov.kz]
<!--Harta-->
|përshkrimi_harta map_caption =
|harta_gjerësi map_size = 240
|harta = Kazakistani
<!--Koordinatat Mënyra #1-->