Dallime mes rishikimeve të "Coligny"

43 bytes added ,  3 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v (Vargenau zhvendosi faqen Coligny, Ain te Coligny përmes ridrejtimi)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Coligny
|Emri name Frëngjisht =
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type =Komunë
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_foto =
|Flamuri_artikull =
|Emblema_foto = Blason%20de%20Coligny%20%28ville%29.svg
|Emblema_artikull =
|Pamje image_skyline = La%20mairie%20de%20Coligny.JPG
|Rajoni = [[Auvergne-Rhône-Alpes]]
|Departamenti = [[Ain]]
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia population_total =1164
|Dendësia =69
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
|Lartësia =
| population_demonym =
|Vendasit =
| established_date =
|Themelimi =
|Kodi Postalpostal_code = 01270
|INSEE = 01108
|Kryetari =
|gjerësia = 46.383055555556
|gjatësia = 5.3461111111111
|Harta_foto image_map =
}}
'''Coligny''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] [[Francë|franceze]], e cila ndodhet në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Ain]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Auvergne-Rhône-Alpes]]. Coligny ka një popullsi prej 1164 banorë dhe sipërfaqe 16.87 km², me një dendësi prej 69 banor/km².