Dallime mes rishikimeve të "Reims"

14 bytes added ,  6 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
(Arsim)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Reims
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type =Komunë
|Emblema_foto =Blason Reims 51.svg
|Emblema_artikull =Stema
|Pamje image_skyline =Reims Hotel de ville 2010.jpg
<!--Administrimi territorial-->
|Rajoni =[[Grand-Est]]
<!--Sipërfaqja dhe Demografia -->
|Sipërfaqja =47.02
|Popullsia population_total =183,042
|Dendësia =3,893
|Zona urbane =319 059
<!-- Të dhëna-->
|Lartësia =85-135
|Kodi Postalpostal_code =51100
|INSEE =51454
|Kryetari =Arnaud Robinet