Dallime mes rishikimeve të "Vichy"

43 bytes added ,  3 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
v (→‎Referimet: Referencat -> Referimet duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Komunë në Francë
|Qyteti =Vichy
|Emri name Frëngjisht =
|Lloji i vëndbanimitsettlement_type =Komunë
|Nofka nicknames =
|Moto mottoes =
|Flamuri_foto =
|Flamuri_artikull =
|Emblema_foto = Blason%20fr%20Vichy.svg
|Emblema_artikull =
|Pamje image_skyline = Zone%20urbaine%20%28VICHY%2CFR03%29.jpg
|Rajoni = [[Auvernia-Rhône-Alpes]]
|Departamenti = [[Allier]]
|Sipërfaqja urbane =
|Sipërfaqja metropolitane=
|Popullsia population_total =25325
|Dendësia =4329
|Zona urbane =
|Zona metropolitane =
|Lartësia =249
| population_demonym =
|Vendasit =
| established_date =
|Themelimi =
|Kodi Postalpostal_code = 03200
|INSEE = 03310
|Kryetari = Claude Malhuret
|gjerësia = 46.126944444444
|gjatësia = 3.4258333333333
|Harta_foto image_map =
}}
'''Vichy''' është një [[Komunat e Francës|komunë]] [[Francë|franceze]], e cila ndodhet në [[Departamentet e Francës|departamentin]] [[Allier]] të [[Rajonet e Francës|rajonit]] [[Auvernia-Rhône-Alpes]]. Vichy ka një popullsi prej 25325 banorë dhe sipërfaqe 5.85 km², me një dendësi prej 4329 banor/km².