Dallime mes rishikimeve të "Bristol"

13 bytes removed ,  1 vit më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
(→‎top: Përditësim i stampës "Infobox vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Qytet (Britania e Madhe)
|Qyteti = Bristol
| name në gjuhën vendasenative_name = Bristol
| nicknames =
| mottoes = <small>''Virtute et Industria (Virtyt dhe Industri)''</small>