Dallime mes rishikimeve të "Zhupanja"

17 bytes added ,  9 muaj më parë
→‎top: Përditësim i stampës "Kartela vendbanim" duke përdorur AWB
(Lidhje të jashtme të shpëtuara: 1 Lidhje të jashtme të etiketuara si të vdekura: 0) #IABot (v2.0.8.1)
(→‎top: Përditësim i stampës "Kartela vendbanim" duke përdorur AWB)
{{Infobox settlement
{{Kartela vendbanim
| emriname = Zhupanja
| emri_amtarname_amtar = Županja
| lloji_vendbanimitsettlement_type = [[Lista e qyteteve të Kroacisë|Qytet]]
| nofkanicknames =
| motojamottoesja =
| figuraimage_skyline = Zupanja_Marktplatz.JPG
| figura_përshkrimiimage_skyline_përshkrimi =
 
| flamuri_figuraimage_flag =
| flamuri_artikulliflag_link =
| flamuri_gjerësiaflag_size =
| stema_figuraimage_seal =
| stema_artikulliflag_seal =
| stema_gjerësiaseal_size =
 
| shteti = HRV
| sipërfaqja_tokë =
| sipërfaqja_ujë =
| popullsiapopulation_total = 11959
| popullsia_datapopulation_total_data = (2012<ref>[http://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2011/SI-1441.pdf "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve"] nga Byroja e statistikave të Kroacisë.</ref>)
| popullsia_urbanepopulation_total_urbane =
| popullsia_metropolitanepopulation_total_metropolitane =
| dendësia =
 
| targa =
| etnohoronimi =
| themelimiestablished_date =
| zona_klimatike =
| zona_kohore = [[ZKEQ]] [[UTC+1]]
| aeroporti =
| aeroporti_largësia =
| wwwwebsite =
| www_përshkrimiwebsite_përshkrimi =
| www_gjuhawebsite_gjuha =
 
| harta_fotoimage_map =
| harta_foto_përshkrimiimage_map_përshkrimi =
| harta =
| harta_gjerësiamap_size =
| harta_përshkrimi =
| gjer_g = 45.07
| gjat_dr = E
| harta2 =
| harta_gjerësia2map_size2 =
| harta_përshkrimi2 =
| gjerësia =