Dallime mes rishikimeve të "Bardhë e zi"

114 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: {{InterMovie |Emri={{PAGENAME}} |Foto= |TitullFilm={{PAGENAME}} |TitullOrg={{PAGENAME}} |VendiProd= |VitiProd= |Minuta= |Gjuha=Shqip |Genre= |Mosha= |Regjisori= |Skenari= |Romani=...)
 
No edit summary
=== Përmbajtja e filmit ===
Një zyrtar i lartë partie dhe një mjek që punon në një fshat të thellë malor marrin lajmin e vdekjes së mikut të tyre të fëmijërisë. Të dy veç e veç nisen për në varrim. Vështirësitë që ndeshin gjatë rrugës kujtimet e secilit dhe takimi mes tyre zbulojnë karakteret dhe transformimet që kanë ndodhur për shkak të psikologjisë së tyre respektivisht ajo e një karrieristi dhe ajo e një njeriu që përpiqet të jetë më human.
 
 
 
=== Lidhje të jashtme===
 
{{film-cung}}
 
[[Category:Filma shqip]]
[[Category:!Film]]
[[Category:Filma 1990]]