Ndryshimi mes inspektimeve të "Zihni Haskaj"

20 bytes removed ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
 
''' Zihni Haskaj '''
Lindi më '''[[4 Qershor]] [[1937]]
Ka lindur në fshatin Dragot të Tepelenës. Ka studiuar për gjuhësi gjermane dhe histori. Ka punuar mësues, inspektor arsimi, pedagog, sekretar shkencor i sektorit të periudhës së Rilindjes në Institutin e Historisë dhe për disa vite ambasador në Austri.
Anonymous user