Ndryshimi mes inspektimeve të "Soprano"

93 bytes added ,  13 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Soprano''' është fjalë që përdoret në [[muzika|muzikë]] për të treguar një zë femërorë me një regjistër më akut. Me të njetën emër njihet edhe këngëtarja e cila ka atë zë.
Soprano
 
Ne muzike , fjala soprano perdoret per te treguar nje ze femeror me nje regjister me akut si dhe kengetarja e zoteron ate.
{{muzi-cung}}
 
[[category:muzikë]]