Dallime mes rishikimeve të "Italo Svevo"

45 bytes added ,  15 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (The file Svevo.jpg has been removed as it was deleted in Commons by MesserWoland. Translate me here!)
No edit summary
[[Image:Svevo.jpg|thumb|right|Italo Svevo.]]
 
'''Italo Svevo''' [[pseudonim]] i '''Aron Hector Schmitz''' ka lindur më [[19 dhjetor]] [[1861]] në [[Trieste]] dhe ka vdekur më [[13 shtator]] [[1928]] në [[Motta di Livenza]], [[Itali]]. Ishte shkrimtar i shquar italian.
4.659

edits